Partnerzy i sponsorzy PTMM
Współpracujemy z polskimi producentami sprzętu oraz dostawcami usług dla biznesu. Chcemy, aby nasi członkowie mieli jak najlepszy start i warunki rozwoju dla swoich gabinetów. Nasi partnerzy wspierają naszą społeczność, oferując najkorzystniejsze warunki na swoje produkty i usługi.
Oferta parntnerów
Zarząd poleca
Marcin Pietrzak
sekretarz zarządu
Jestem terapeutą od 13 lat, od 2011 prowadzę własną działalność. Przeszedłem wiele różnych form prawnych prowadzenia firmy, jednoosobową na siebie i osoby trzecie, spółkę z o.o., działalność w UK, a nawet Pion w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Wszystkie zmiany adaptowałem do aktualnych potrzeb, takich jak dofinansowania, praca na NFZ, optymalizacja wydatków na ZUS. Na bieżąco szukam nowych, ciekawych rozwiązań przydatnych w prowadzeniu działalności i funkcjonalności gabinetu. Jeżeli coś przykuło moją uwagę, a nie potrafiłem tego wykonać, badałem temat, uczyłem się, testowałem i koniec końców osiągałem zamierzony efekt. Jestem osobą, która lubi zrobić wszystko samodzielnie, dzięki temu moje umiejętności, nie związane z karierą zawodową, cały czas się rozszerzają. Po za fizjoterapią, zajmowałem lub zajmuję się m. in. projektowaniem stron WWW, pośrednictwem w ubezpieczeniach, wykończeniem wnętrz oraz projektowaniem i wykonywaniem mebli.
W poniższych linkach opiszę dla Państwa rozwiązania problemów w prowadzeniu działalności na podstawie własnych doświadczeń. Opiszę kontrahentów z którymi warto wejść we współpracę i dlaczego. Z częścią z nich udało się PTMM wejść we współpracę, inni mają poprostu godne polecenia produkty. Osobiście odpowiadam za kontakt z partnerami: Booksy, MetLife i Habys/AvenoLife.
Prowadząc gabinet, z czasem dochodzimy do momentu, gdzie zapisywanie pacjentów w kalendarzu już się nie sprawdza, gdzie zaczyna nas irytować klient, który nie pojawił się na wizycie, tłumacząc się, że wyleciało mu z głowy. Obecnie dochodzi nam kolejny obowiązek przetrzymywania dokumentacji medycznej. Myślę, że wszystkich nas cieszy aktywność naszej Izby oraz wprowadzanie przez nich kolejnych udogodnień. Mamy u nich portal i prosty system rezerwacji pacjentów. Rozwijana jest również elektroniczna dokumentacja medyczna. Niestety jeszcze im daleko do dużych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Przez lata prowadzenia działalności wypróbowałem kilka serwisów internetowych oferujących usługi rezerwacji on-line. Są oczywiście również programy stacjonarne oferujące zarządzanie rezerwacjami, dla mnie priorytetem była ogólnodostępność do serwisu oraz brak obciążenia sprzętu w gabinecie. Każdy z serwisów (Lavito, iGabinet, Morten, Booksy) miał swoje zalety i swoje wady. Znalezienie idealnego rozwiązania dla moich indywidualnych preferencji było niemożliwe. Ostatecznie pozostałem przy Booksy. Booksy łączy w sobie wiele ciekawych i poręcznych rozwiązań za rozsądną cenę, w abonamencie wliczony jest spory pakiet SMSów z przypomnieniami o wizycie, a płatność za te powyżej limitu nie jest wygórowana jak w innych serwisach. Dodatkowo, jeżeli klient korzysta z aplikacji Booksy, przypomnienia są wysyłane na aplikację, a nie z puli SMS. Trzeba tutaj pamiętać, że Booksy jest najpopularniejszym serwisem w Polsce i jednym z największych na świecie. Pod koniec 2018 roku wprowadzili dla fizjoterapeutów kartę badania. Dokumentacja jest bardzo obszerna, można wybrać wiele testów. Moim zdaniem jest zbyt obszerna, co sprawiło, że nie w drożyłem się w jej stosowanie. Ilość pól opisu oraz wyboru testów powodowała znaczne wydłużenie sporządzania dokumentacji. Możliwe, że jest to kwestia przyzwyczajenia się i zapamiętania co gdzie kliknąć. Udało nam się, jako PTMM, uzyskać zniżkę w Booksy dla aktywnych członków PTMM. Więcej informacji o funkcjach i możliwościach serwisu znajdą Państwo na stronie partnera, Booksy.
Powszechnie wiadomo, że ZUS nie jest zbyt pewną inwestycją w przyszłość czy w zabezpieczenie niezdolności do pracy. Zwłaszcza przy zarobkach fizjoterapeuty, w przypadku poważniejszych, długotrwałych chorób. Zasiłek wypłacany przez ZUS dla działalności gospodarczych, nie jest w stanie pokryć najprostszych kosztów związanych z jej prowadzeniem. Jest wiele sposobów aby nie inwestować w tą instytucję ale co dalej z naszym zabezpieczeniem? Tutaj przychodzą z pomocą towarzystwa ubezpieczeniowe. Nie ma oczywiście idealnego ubezpieczenia, najlepszego towarzystwa czy 100% gwarancji wypłaty środków. Trzeba pamiętać, że są to prywatne instytucje. które istnieją by zarabiać. Jest to jednak dalej lepsza opcja niż ubezpieczenie społeczne.
Gdy zostałem członkiem zwyczajnym PTMM, przykuło moją uwagę ubezpieczenie oferowane przez Inter. Posiadają oni dwie ciekawe opcje, dla osób wykonujących pracę na rzecz NFZ i dla prowadzących działalność. Inter Medicus zabezpiecza działalność do maks. 9000 złotych przy składce 150 PLN. Niestety jest to uzależnione od wykazywanych dochodów (wypłacają maks. 80%). Każdy przedsiębiorca szuka głównie kosztów aby te dochody wykazać jak najniższe. Należy sobie zadać pytanie czy koszty podatku zrównoważą korzyści z ubezpieczenia. Inter Kontrakt natomiast jest wyłącznie dla pracowników NFZ, natomiast wypłacają nawet więcej niż wykonywany kontrakt nam gwarantuje. Mamy dwie opcje, świadczenia dzienne 150 lub 300 PLN za stosunkowo niskie składki miesięczne.
Co w sytuacji gdy nie pracujemy na kontrakt NFZ, nie prowadzimy działalności lub nie wykazujemy wysokich dochodów? Po długich poszukiwaniach odpowiedniego towarzystwa, zdecydowałęm się podpisać umowę z TU MetLife. Dlaczego oni? O tym rozpiszę się na podstronie MetLife.
Wkrótce zamieszczę informację o efektywnym wykorzystaniu Usług Rozwojowych PARP, czekamy na szczegóły nowego programu na lata 2020-2024.
Jest tutaj o czym pisać. Obecnie urządzam gabinety w nowym lokalu i wiele ciekawych drobiazgów jest w trakcie testów. Moim ulubionym źródłem jest strona BangGood, na którą zapraszam.
Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.
Zarówno społeczność jak i zarząd PTMM stanowią czynni zawodowo terapeuci. Staramy się odpowiadać na maile jak najszybciej ale może nam to chwilkę zająć.
“Kiedy człowiek pracuje rękami, jest robotnikiem. Kiedy pracuje rękami i umysłem, jest rzemieślnikiem. Kiedy pracuje rękami, umysłem i sercem, jest artystą.”
– Andrew Taylor Still, M.D.