Konferenca Naukowo Warztatowa PTMM 12-14.03.2021

Diagnostyka manualna i obrazowa kompleksu barkowego.

Zgodnie z regulaminem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz dotychczasową tradycją, chcielibyśmy oficjalnie Wszystkich zaprosić na konferencją warsztatowo-szkoleniową, trzymając się tradycji, do znanego wszystkim miejsca – Hotelu Austeria w Ciechocinku. Termin konferencji: 12-14.03.2021. Temat przewodni konferencji: Kompleks barkowy w ujęciu diagnostyczno-terapeutycznym. Mamy nadzieję, że podjęta decyzja co do zmiany terminu konferencji, jak również zaproponowana tematyka, spotka się ze zrozumieniem i Waszą akceptacją, i już teraz zarezerwujecie terminy w kalendarzu!

Tematyka konferencji, stanowić będzie kontynuację dotychczasowych szkoleń, po kompleksie miedniczno-lędźwiowym w 2018 roku. Planujemy przeprowadzić sesje dotyczące diagnostyki manualnej i obrazowej kompleksu barkowego, sesje tematyczne dotyczące leczenia chirurgicznego oraz sesje terapeutyczne, w tym blok tematyczny stanowiący przegląd procedur manualnych w ramach metod terapeutycznych, jak: holistyczne ujęcia leczenia kompleksu barkowego, przegląd metod Ackermanna, Osteopatii, Maitlanda, McKenzie MDT, terapii powięziowej, terapii tkanek miękkich, ujęcia kompleksu w Modelu Integracji Strukturalnej Anatomy Trains, inne.

Rozmowy z potencjalnymi sponsorami oraz prelegentami są już prowadzone. Na dziś możemy poinformować, że potwierdzone zostały już niektóre wykłady i warsztaty, m.in.: z ultrasonografii struktur obręczy barkowej, wg standardów European Society of Musculoskeletal Radiology, które poprowadzą dr n.med A.Zagórski i dr A.Kużdżał oraz lic. Wojciech Cackowski, który poprowadzi wykład oraz warsztat z zakresu Zoga Movement and Therapy lub warsztaty z zakresu pracy na bliznach i pracy z kośćmi, w trakcie ustalania.