utworzone przez | maj 24, 2020 | Wpisy administracyjne | 0 komentarzy

Zniesienie wpisowego i składki w 2020 roku.

W związku z panującą sytuacją w kraju oraz zmianami w Polskim Towarzystwie Medycyny Manualnej, zarząd podjął uchwały o zniesieniu obowiązkowej opłaty wpisowej i składki rocznej w roku 2020.

Zarząd PTMM, podczas ostatniego zebrania zarządu, podjął temat sytuacji panującej w Polsce w związku z pandemią COVID-19. Jednogłośnie zdecydował, że jest to czas, w którym powinniśmy odciążyć naszych członków, zwalniając ich z obowiązku opłacania składki za rok 2020. Wszelkie wpłaty na konto będą traktowane jako dobrowolna darowizna. Żeby było sprawiedliwie dla wszystkich członków, osoby, które opłaciły składkę terminowo za 2020, mają możliwość przeksięgowania jej na rok następny. W tym celu prosimy o informację na sekretarz@ptmm.pl .

Pragniemy jednak zauważyć, że towarzystwo PTMM utrzymuje się wyłącznie ze składek i darowizn. Zarząd nie pobiera żadnego honorarium za swoją działalność oraz zrezygnował ze statutowych spotkań z myślą o oszczędnościach. Przypominamy, że kwartalnik Medycyna Manualna jest wydawany przez KIF, pozostają jednak podstawowe koszty prowadzenia stowarzyszenia, tj. księgowość, opłaty administracyjne oraz prowadzenia strony internetowej. Darowizny od sponsorów oraz członków są jedyną szansą na utrzymanie PTMM.

Zarząd zdecydował się o zniesieniu również opłaty wpisowej, w planach było wdrożenie programu rekrutacyjnego do PTMM. Chcemy poszerzyć środowisko PTMM zarówno o nowych terapeutów, jak i przekonać osoby, które zrezygnowały z członkostwa. W tym celu m.in. planujemy zwiększyć aktywność w mediach społecznościowych oraz zachęcić do korzystania z wynegocjowanych przez nas programów partnerskich.

Uchwały ze spotkań zarządu oraz sprawozdania, dostępne są w zakładce Działalność Zarządu, widocznej po zalogowaniu/rejestracji na stronie PTMM.